Otomatik Geçiş Sistemleri

OGS Sistemi; konut, site, iş merkezi, özel otopark alanları için tasarlanmış üst düzey araç geçiş kontrol sistemidir. OGS Sistemi; sitelerin girişlerinde ve çıkışlarında, kapalı otopark alanlarında, şirket otoparklarında çok daha güvenli ve seri geçişler sağlayan, özellikle otopark giriş ve çıkışlarını kontrol etmek amacıyla hazırlanmış UHF RFID teknolojisi temelli bir OGS Sistemi (Otopark Geçiş Sistemi) çözümüdür. OGS Sistemi; otoparka giriş yapmak isteyen araçların giriş yetkisinin olup olmadığını kontrol ederek geçiş kontrolü işlemi yapmaktadır. OGS Sistemi sayesinde; otoparka giriş ve çıkış yapan tüm araçların OGS Sistemi Programı aracılığıyla bilgileri toplanır, raporlanır, verileri uzun zaman saklama gerçekleştirilebilir. OGS Sistemi için gerekli olan ürünlerin donanımı, OGS Yazılımı, Alt yapı ve Araştırma-Geliştirme çalışmalarını Fora Teknoloji olarak sağlıyoruz. OGS Sisteminin Çalışma Prensibi Otopark alanlarındaki giriş ve çıkışlarda yer alan her türlü bariyer, otomatik kapı vs. RFID antenler entegre edilir. RFID antenler OGS Panelleriyle haberleşmek suretiyle bilgisayarınıza yüklenecek OGS Programının giriş ve çıkış bilgilerini toplaması sağlanır. Böylelikle geçişe yetkili araçlar içeriye alınır. Araçların ön camlarına yerleştirilecek olan RFID kartlarla OGS Sistemi aracı tanır ve hangi araç olduğunu programdan sorgulayarak yetkisi var ise geçiş yapmasını sağlar. RFID kartlar sürekli araç üzerinde bulunacağından kaybolma veya unutulma gibi sorunlarda oradan kalkmaktadır.
RFID kartlar sürekli araç üzerinde bulunacağından kaybolma veya unutulma gibi sorunlarda oradan kalkmaktadır.
OGS Sistemi - Otopark Geçiş Sistemi Avantajları
- OGS Sisteminin maliyeti düşüktür.
- OGS Sistemi %100 tutarlı ve programı hızlı veri transferi sağlar.
- OGS Sistemi yağmur, dolu, kar vs... olumsuz havalardan etkilenmemektedir.
- OGS Sistemi araçlar için ayarlanabilir okuma mesafesine sahiptir.
- OGS Sistemi otoparkınızda yer alan kullandığınız bariyer sistemleriyle uyumludur.
- OGS Sistemi araç tagları etiketlerinin boyutu hem ufak hem de estetikli görünüşe sahiptir.
- OGS Sistemi bilgisayar destekli araç tanıma ve kapı kontrolüne sahiptir.
- OGS Sistemi yazılımı esnek olup oldukça detaylı raporlama sağlar.
- OGS Sistemi araç sayısına sınır konabilir.
- OGS Sistemi ile araç park yerlerinin güvenliği artarak geçiş kontrolü kolaylaşır.
- OGS Sistemi dairelerin sahip olduğu araç sayılarına OGS Programında tek tuşla ulaşılabilir.
- OGS Sistemi ile otomasyon sağlanacak ve otopark geçiş kontrolünüz otomatikleşecektir.
- OGS Sistemi ile eski tarihe dönük araç giriş çıkış raporlamaları yapılabilmektedir.
best replica watches


UHF RFID UZUN MESAFE OKUYUCU

• Okuma Mesafesi: 5 - 15 m UHF Tag’a bağlı olarak değişir
• Protokol: ISO18000-6B, ISO18000-6C EPC GEN2
• Frekans: 867-870 MHz Avrupa standardı
• RF Çıkış Gücü: 0~30dBm Yazılımla ayarlanabilir
• Haberleşme: RS232, RS485, Wiegand26/34
• Buzzer
• Dahili Anten: Kazanç 12dbi
• Besleme: 9V DC, 3A’dan az akım tüketimi
• Ebatlar: 44 cm x 44 cm x 5 cm
• Ağırlık: 4.5 kg
• Çalışma Sıcaklığı: -20 °C ile +80 °C

longines replica

OGS Yazılımı MW-305 Geçiş Kontrol Paneli - OGS Yazılımı, orta ölçekli geçiş kontrol uygulamaları için geliştirilmiş, düşük maliyetli ve yüksek performanslı bir geçiş kontrol panelidir. Online / Offline çalışma modlarda çalışabilir. Offline modda 10.000 kullanıcı ve 17.900 geçiş olay hafızası bulunmaktadır. Fora Teknoloji tarafından geliştirilen yazılım ile kullanılabileceği gibi, full SDK desteği ile üçüncü parti yazılımlara da rahatlıkla entegre edilebilir.

OGS Programı ilk açıldığında kullanıcı adı ve şifre sormaktadır. Yönetici şifresi ile giriş yapmak isterseniz KULLANICI ADI: admin ŞİFRE:1212' dir.

Kullanıcı hesapları menüsünü kullanarak 10 faklı kişiye kullanıcı şifresi verebilirsiniz ve bu kişilere sadece izleme modu veya izleme+kontrol şeklinde iki farklı seçenekte program kullanımını sınırlandırabilirsiniz. Sadece izleme modunda, programa düşen anlık geçiş bilgilerini görebilir. İzleme+kontrol modunda ise anlık izlemenin dışında kart tanımlaması veya kart silme gibi belli başlı görevleri yapabilirsiniz.

CANLI İZLEME
Canlı izleme bölümü personellerin veya araçların normal geçişlerin, antipassback verilerin, kapıdan geçiş izni olmayan yani engellenen verilerin ve sisteme tanımlı olmayan yani tanımsız kartların anlık düşümlerinin izlendiği ekrandır. Bu bölümde aynı zamanda panele bağlı okuyucuların sistemde olup olmadığını (on-off) anlık veya “DURUM BİLGİSİ GÜNCELLE” butonu ile görebilirsiniz.(Bu iki seçenekten hangisi isteniyorsa program ayarları bölümünden değiştirilebilir)

SİSTEM AYARLARI GENEL PANEL AYARLARI Panelin IP ve ID adres değişikliklerinin, röle süresinin ve saat ayarı gibi genel ayarların yapıldığı bölümdür. Aynı zamanda bu bölümde bazı sınırlamalar yapabilirsiniz.

Mükerrer Engelleme Süresi: Giriş yapan araç içeride dolaşırken çıkış anteninin önünden geçme ihtimaline karşı 0-60 saniye veya 0-60 dakika süresince kapının açılmasını ve ekrana fazla veri düşmesini engeller.

Kapasite Kontrolü: Örneğin 200 araçlık bir otoparkın araç kapasitesini kapasite bölümüne yazarak kapasite 200 e ulaştığında 201’inci aracın içeriye girmesini engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda kapasite dolduğunda veya otopark müsait olduğunda panelden çıkan bir TTL tetik ile led panonuza dolu veya boş yazısını yakabilirsiniz.

PANELE BAĞLI KAPI (OKUYUCU) AYARLARI Antenin okuma mesafesinin, geçiş tipinin, master röle ayarı gibi temel değişikliklerin yapıldığı bölümdür.

Antenin okuma mesafeni düşürmek için "MW-8817 UHF Okuyucu Çıkış Gücü Ayarları" bölümünde ‘Çıkış Gücü’ kutucuğuna 15-30dbm arasında bir değer girdikten sonra ‘GÖNDER’ butonu ile değiştirebilirsiniz.

Zaman Bölgeleri
- İki Tarih Arası Geçiş - Geçiş Yasak
- İki Tarih Arası Yasak - Çoklu Saat Geçiş
- İki Saat Arası Geçiş - Çoklu Saat Yasak
- İki Saat Arası Yasak - Çoklu Saat Geçiş - Yemekhane
- Haftalık Plan - Altılı Saat Geçiş
- Aylık Plan - Altılı Saat Yasak
- Haftalık Plan + Her Gün Ayrı Saat Sınırı

Yukarıdaki 13 farklı seçenekte sınırlama yapabilirsiniz. Zaman bölgesi tanımlamak için sırasıyla ‘YENİ’ zaman bölge numarası, zaman bölge adı ve zaman bölge tipini seçtikten sonra ‘KAYDET’ butonu ile sağ taraftaki listeye kaydediyorsunuz.Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra tek bir panele göndermek istiyorsanız, soldaki listeden paneli işaretledikten sonra ‘SEÇİLEN PANELE GÖNDER’ botunu ile panele gönderiyorsunuz. Listede bulunan bütün panellere göndermek için ‘TÜM PANELLERE GÖNDER’ butonunu kullanabilirsiniz.

Geçiş Grupları Birden fazla giriş çıkış olan bölgelerde farklı gruplar oluşturarak araçların giriş çıkış bölgelerini sınırlandırabilirsiniz. Yine farklı gruplar oluşturarak araçların giriş sayılarını sınırlandırabilirsiniz. Örneğin, 2 aracı olan bir kişinin otoparka park etmesine izin verilen araç sayısı 1 ise bu kişiye özel bir grup açarak ‘Grup içerideki Kullanıcı/Araç Sınırı’ bölümüne 1 yazdığınızda, otoparka girecek araçları 1 ile sınırlandırmış olursunuz.

Yeni grup tanımlamak için ‘YENİ’ , Geçiş grup no ve Geçiş grup adını girip, alt kısımdan grup için izin verilecek kapıları seçtikten sonra ‘KAYDET’ butonu ile sağ listeye kaydediyorsunuz. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra tek bir panele göndermek istiyorsanız, soldaki listeden paneli işaretledikten sonra ‘SEÇİLEN PANELE GÖNDER’ botunu ile panele gönderiyorsunuz. Listede bulunan bütün panellere göndermek için ‘TÜM PANELLERE GÖNDER’ butonunu kullanabilirsiniz.

Kullanıcılar
Araç etiketlerinin veya kartlarının kayıt bölümdür. Ekleme yapmak için ‘YENİ’ butonuna tıkladıktan sonra sırasıyla kart ıd, kullanıcı modu,kullanıcı tipi, ana geçiş grubu ve kimlik bilgileri girildikten sonra ‘KAYDET’ butonu ile sağ taraftaki listeye kaydediyorsunuz. Kart listesi oluşturulduktan sonra sol alt bölgedeki ‘TÜM LİSTEYİ GÖNDER’ butonu ile panele gönderebilirsiniz. Listeden herhangi bir kartı göndermek için ise, listeden kartı seçtikten sonra sağ alt bölgedeki ‘SEÇİLENİ GÖNDER’ butonu ile gönderebilirsiniz.